Logo
  1. Úvod
  2. INFORMACE
Kouřovod

Kouřovod je pevné ( i když rozebíratelné ) připojení spotřebiče na pevná paliva s komínem. Slouží na bezpečný odvod spalin ze spotřebiče na pevná paliva ( kotel, krb, kamna, sporák ) do komína. Kouřovody se v zásadě vyrábějí ze dvou materiálů. A to buď z klasické oceli označované také jako černé kouřovody nebo z plechu DC01. Kouřovody z klasické oceli DC01 ( se vyrábějí z materiálu tloušťky 0,6 mm- 0,45 mm ) - označované jako tenkostěnné , tyto kouřovody bývají bez povrchové úpravy a v jednodušším sortimentu ( roury 1m, kolena 90 °, zděře , růžice a víčka z Cu materálu ). 

Kouřovody v tloušťce materiálu 1,5 mm a 2 mm se označují  jako silnostěnné , jsou povrchově upravované odolnou , černou , žáruvzdornou barvou. Kouřovod se připojuje na straně spotřebiče na hrdlo ( výstup spalin ze spotřebiče ) a na straně komína přes sopouch ( otvor v plášti komína ) do průduchu komína. Kouřovod se skládá z různých tvarovek jako např. : roury v délkách 1m , 0,5m , 0,25m , kolena pevná 45 °, 90 °, kolena stavitelná 0 ° - 90 °, zděře, růžice, víčka, redukce, přechodky apod ..

Sesazení kouřovodů

Kouřovody slouží k odvodu spalin z krbů a kamen do komína. Základní sesazení se provádí tzv. po kouři spalin. Čím je délka kouřové sestavy kratší , tím lépe.

Při odvodu spalin by nemělo docházet k velkým ztrátám tlaku a tepla , a proto by měl mít kouřovod co nejméně změn směru. Delší kouřovod může způsobovat špatný tah komínu. Kouřovod musí bý KONTROLOVATELNÝ a ČISTITELNÝ. Na to je potřeba myslet při návrhu spalinové cesty a případně do něj instalovat rouru či koleno s čisticím kusem.

Kouřovod doporučujeme čistit minimálně 1-2 krát ročně !

Společnost

V.A.P.K., s.r.o.

Pustiměř 709

683 21

Kontakt

tel./fax: +420 517 356 465
e-mail: vapk@vapk.cz

Výroba

       Provozní doba:

Pondělí -Pátek : 6.00 - 14.00 hod

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz